Polopiryna MAX, 20 tabletek dojelitowych
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Na stronie PayPo sprawdż swoje dane i podaj pesel.
LEK
RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: Zakład Farmaceutyczny Polpharma S.A.
ILOŚĆ: 20 tabletek dojelitowych
Polopiryna Max zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.Tabletka dojelitowa rozpada się dopiero w jelicie cienkim, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.
Leku nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16. roku życia.
DZIAŁANIE:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
WSKAZANIA:
* dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów;
* dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką;
* stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów (tylko z przepisu lekarza).
DAWKOWANIE:
Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zwykle stosuje się:
Dorośli: jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę można powtarzać 2 lub 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 16 lat, wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 do 2 tabletek na dobę.
W chorobach reumatycznych, tylko na zlecenie lekarza:
* w gorączce reumatycznej: 2 tabletki, 4 razy na dobę;
* w reumatoidalnym zapaleniu stawów: 1 tabletkę, 3-4 razy na dobę.
SKŁAD:
Każda tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: czerwień koszelinowa, lak (E124).
Tabletki dojelitowe, barwy różowej, okrągłe, obustronnie wypukłe.
OSTRZEŻENIA:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs, mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od przyjęcia kwasu acetylosalicylowego.
Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegająca z objawami, takimi jak: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs.
Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci.
Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej).
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca.
Zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz jednoczesne leczenie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna). Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na mielotoksyczność.
W trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.