Darmowa dostawa od 250,00 zł

Etopiryna, 50 tabletek

Etopiryna, 50 tabletek
15,75 zł
15,75 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł
Etopiryna, 50 tabletek
Etopiryna, 50 tabletek

LEK

RODZAJ REJESTRACJI: lek

PRODUCENT: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

ILOŚĆ: 50 tabletek

 

Etopiryna w postaci tabletek jest lekiem stosowanym w leczeniu bólów głowy oraz bólów o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

Lek jest przeciwwskazany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

 

DZIAŁANIE:

Przeciwbólowe, przeciwzapalne.

 

WSKAZANIA:

Bóle głowy oraz inne bóle o umiarkowanym nasileniu.

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i dzieci powyżej 16 lat: 1 do 2 tabletek jednorazowo lub w razie potrzeby tę samą dawkę co 8 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłku, popijając dużą ilością wody.

 

SKŁAD:

Każda tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny.

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna.

 

OSTRZEŻENIA:

Produktu leczniczego nie należy stosować w następujących przypadkach: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs, mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od przyjęcia kwasu acetylosalicylowego; nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegająca z objawami takimi jak: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs; astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci; czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej); ciężka niewydolność wątroby lub nerek; ciężka niewydolność serca; zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz jednoczesne leczenie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna); niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na mielotoksyczność; u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a; ostatni trymestr ciąży i okres karmienia piersią

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Kod produktu
8632101
Postać
tabl.
Dawka
0,3g+0,1g+0,05g
Opakowanie
50 tabl. (fiol.)
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Acidum acetylsalicylicum, Ethylsalicylamidum, Coffeinum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel