Laremid 2 mg, 20 tabletek

LEK
RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: Polfa Warszawa S.A.
ILOŚĆ: 20 tabletek
Laremid to lek na biegunkę, który wiąże się z receptorami opioidowymi występującymi w komórkach ścian jelita. Spowalnia perystaltykę jelit, a tym samym wydłuża czas przejścia pokarmu przez układ pokarmowy. Jednocześnie zwiększa wchłanianie wody oraz elektrolitów. Ponadto zwiększa spoczynkowe napięcia zwieracza odbytu, dzięki czemu zmniejsza potrzebę natychmiastowego wypróżnienia.
DZIAŁANIE:
Przeciwbiegunkowe.
WSKAZANIA:
Tabletki Laremid są zalecane do stosowania podczas leczenia objawowego biegunki o ostrym lub przewlekłym przebiegu. Może być także wykorzystany w terapii pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego ze względu na swoje właściwości powodujące ograniczenie ilości wypróżnień i ich objętości oraz zwiększenie konsystencji stolca.
DAWKOWANIE:
W przypadku biegunki przewlekłej:
* dorośli powinni rozpocząć terapię od 2 tabletek na dobę, następnie podtrzymująco stosuje się od 1 do 6 tabletek na dobę, przy czym maksymalna dopuszczalna dawka u osób dorosłych wynosi 8 tabletek w ciągu doby;
* u dzieci leczenie zaczyna się od 1 tabletki na dobę, a dawkę podtrzymującą dobiera się w oparciu o masę ciała. Zaleca się, aby dziecko przyjmowało dobowo nie więcej, niż 3 tabletki na 20 kg masy ciała.
Należy pamiętać, że utrzymująca się biegunka może być objawem innych, poważniejszych chorób. Dlatego też nie zaleca się długotrwałego przyjmowania Laremidu bez konsultacji z lekarzem i ustalenia przyczyny dolegliwości.
SKŁAD:
1 tabletka zawiera 2 mg chlorowodowru loperamidu.
Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy.
PRZECIWWSKAZANIA:
Lek nie może być przyjmowany przez osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość lub alergię na którykolwiek jego składnik. Wśród przeciwwskazań wymienionych w ulotce znajdują są także:
* wiek pacjenta poniżej lat 6,
* bakteryjne zapalenie jelita cienkiego oraz okrężnicy, wywołane przez bakterie rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter.
* ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelita grubego,
* rzekomobłoniaste zapalenie jelit, wywołane przez podawanie antybiotyków, o szerokim spektrum działania,
* ostra czerwonka, której towarzyszą wysoka gorączka oraz występowanie krwi w kale,
* ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań w postaci niedrożności jelit, toksycznego rozszerzenia okrężnicy i okrężnicy olbrzymiej - dotyczy sytuacji, w których pacjent powinien unikać spowalniania perystaltyki jelit.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.