Darmowa dostawa od 250,00 zł

Bioaron System, syrop 100 ml

Bioaron System, syrop 100 ml
19,11 zł
19,11 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł

LEK

RODZAJ REJESTRACJI: lek

PRODUCENT: Phytopharm Klęka S.A.

ILOŚĆ: 100 ml

 

Syrop Bioaron SYSTEM zawiera dwie substancje czynne: wodny wyciąg ze świeżych liści aloesu drzewiastego oraz witaminę C.

Produkt jest stosowany tradycyjnie i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Bioaron SYSTEM ułatwia zwalczanie infekcji bakteryjnych i wirusowych, przyczynia się do skracania czasu ich trwania, łagodzi objawy infekcji oraz przywraca prawidłową odpowiedź układu odpornościowego. Lek stosowany profilaktycznie zmniejsza zapadalność na infekcje dróg oddechowych. Ponadto produkt leczniczy pobudza apetyt, co stwierdzono w badaniach obserwacyjnych przeprowadzonych u dzieci.

Lek przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 3 lat, młodzieży i dorosłych.

 

WSKAZANIA:

Produkt zalecany jest do stosowania:

* w profilaktyce i leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych o różnej etiologii,

* w braku apetytu.

 

DAWKOWANIE:

Pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych: przyjmować lek przez okres 14 dni, przed posiłkiem:

* dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 7 lat: 3 razy na dobę po 5 ml,

* dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 2 razy na dobę po 5 ml.

Jeśli po 7 dniach nie nastąpi poprawa lub objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Profilaktycznie w okresach poza infekcyjnych: przyjmować lek przez okres 14 dni, przed posiłkiem:

* dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 7 lat: 3 razy na dobę po 5 ml,

* dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 2 razy na dobę po 5 ml, następnie należy powtórzyć po 14-dniowej przerwie.

Lek należy podawać w cyklach, robiąc co najmniej 14-dniową przerwę pomiędzy kolejnymi 14-dniowymi cyklami (14 dni leczenie / 14 dni przerwy).

Pomocniczo w braku apetytu: stosować 5 ml leku 1 raz na dobę, 15 minut przed głównym posiłkiem.

Lek przyjmować przez 14 dni. Jeśli po 14 dniach nie nastąpi poprawa lub objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem. Podawanie leku można powtórzyć po 14 dniowej przerwie. Lek można podawać w cyklach robiąc co najmniej 14 dniową przerwę pomiędzy cyklami. Przy stosowaniu w powtarzających się cyklach należy pamiętać o nieprzekraczaniu zalecanych dawek.

 

SKŁAD:

100 ml preparatu zawiera 38,4 g wyciągu płynnego ze świeżych liści aloesu drzewiastego (Aloes arborescentis recentis extractum fluidum) (DER 1:4, ekstrahent: woda) i 1,02 g witaminy C (Acidum ascorbicum).
Substancje pomocnicze: sacharoza, sok z aronii zagęszczony, benzoesan sodu, woda oczyszczona.

 

OSTRZEŻENIA: 

Przed rozpoczęciem stosowania leku Bioaron SYSTEM należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmowanie leku przez chorych na cukrzycę: należy wziąć pod uwagę, że dawka jednorazowa produktu (5 ml) zawiera około 3,93 g sacharozy. Przyjmowanie syropu przez pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. W przypadku wyżej wymienionych zaburzeń i nietolerancji nie stosować leku Bioaron® SYSTEM.

Przyjmowanie leku po przebytych szczepieniach ochronnych: biorąc pod uwagę mechanizm działania, leku nie należy stosować bezpośrednio po szczepieniach ochronnych, należy zachować co najmniej 2 tygodniową przerwę. Z powyższym zastrzeżeniem, lek może być stosowany niezależnie od kalendarza szczepień ochronnych.

Przyjmowanie leku Bioaron® SYSTEM w trakcie chemioterapii nowotworowej lub po zakończeniu leczenia: leku nie należy przyjmować w trakcie chemioterapii nowotworowej. Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania po jej zakończeniu.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

 

Kod produktu
4048202
Postać
syrop
Dawka
(1,92g+1,17g+0,051g)/5ml
Opakowanie
100 ml
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Aloe sp., Aronia melanocarpa, Acidum ascorbicum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel