Darmowa dostawa od 250,00 zł

APAP Caps, 10 kapsułek miękkich

APAP Caps, 10 kapsułek miękkich
9,52 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł

LEK

RODZAJ REJESTRACJI: lek

PRODUCENT: USP Zdrowie Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 10 kapsułek miękkich

 

APAP Caps zawiera substancję czynną paracetamol, która należy do grupy leków zwanych analgetykami - leków przeciwbólowych. Lek stosuje się w leczeniu objawowym łagodnego do umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Lek APAP Caps można stosować u dorosłych, młodzieży i dzieci, lecz nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 9 lat.

 

DZIAŁANIE:

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

 

WSKAZANIA:

Leczenie bólu głowy, zębów, mięśni, bólów kostno-stawowych, menstruacyjnych, bólu gardła oraz gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (masa ciała >55 kg): 1 lub 2 kapsułki jednorazowo, maksymalnie 6 kapsułek na dobę.

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (40 - 55 kg): 1 kapsułka jednorazowo, 4 - 6 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (30 - 40 kg): 1 kapsułka jednorazowo, 3 - 4 razy na dobę.

 

SKŁAD:

Każda kapsułka miękka zawiera 500 mg paracetamolu.

 

OSTRZEŻENIA: 

Przed rozpoczęciem stosowania leku APAP Caps należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

* jeśli pacjent ma zaburzenia czynności wątroby lub nerek,

* jeśli pacjent ma umiarkowaną do ciężkiej niewydolność nerek (niezadowalająca czynność nerek),

* jeśli pacjent ma łagodną do ciężkiej niewydolność wątroby (niezadowalająca czynność wątroby),

* jeśli pacjent ma zespół Gilberta,

* jeśli pacjent ma niedobór dehydrogenazy 6-fosforanowej,

* jeśli pacjent ma anemię hemolityczną,

* jeśli pacjent jest odwodniony, jeśli jest chronicznie niedożywiony,

* jeśli pacjent ma astmę i jest uczulony na aspirynę (kwas acetylosalicylowy),

* jeśli pacjent pije codziennie duże ilości alkoholu; w tym przypadku występuje większe ryzyko szkodliwego działania na wątrobę,

* jeśli objawy choroby utrzymują się dłużej niż 3 dni lub wystąpią ponownie, należy skontaktować się z lekarzem,

* jeśli pacjent przyjmuje już inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol nie należy stosować leku APAP Caps.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

 

Kod produktu
3251446
Postać
kaps.miękkie
Dawka
0,5 g
Opakowanie
10 kaps.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel