Darmowa dostawa od 250,00 zł

DX2LEK płyn na skórę 0,02 g/ml 60 ml

DX2LEK płyn na skórę 0,02 g/ml 60 ml
26,22 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł

RODZAJ REJESTRACJI: Lek OTC

PRODUCENT: AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.

ADRES PRODUCENTA: ul. Partyzancka 133, 95-200 Pabianice

ILOŚĆ: 60ml

 

OPIS:

Płyn na skórę DX2LEK to lek stosowany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica).

DX2LEK zawiera minoksydyl w dawce 20mg/ml pobudzający wzrost włosów u mężczyzn oraz kobiet w wieku 18–65 lat. 

Działanie preparatu polega na pobudzeniu wzrostu włosów przy łysieniu typu męskiego. Początkowo zawarty w płynie na skórę minoksydyl ogranicza nadmierne wypadanie włosów, a po dłuższym stosowaniu zauważalne są odrosty, początkowo jako cienkie włosy mieszkowe.

 

WSKAZANIA:

DX2LEK wskazany jest w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn oraz kobiet w wieku 18–65 lat.

Największa skuteczność leku występuje u młodych osób we wczesnych fazach choroby, szczególnie w okolicach szczytu głowy w porównaniu z czołem i skroniami.

 

DAWKOWANIE:

Lek należy stosować wyłącznie zewnętrznie, na  na skórę głowy. Po 8 tygodniach można zaobserwować mniejsze wypadanie włosów, a po 4–5 miesiącach odrosty. Jeśli po upływie 60 dni nie nastąpiła poprawa lub zwiększone wypadanie włosów utrzymuje się przez ponad 2 tygodnie, lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Należy zaprzestać leczenia po roku, jeżeli nie ma widocznych rezultatów kuracji.

Zwykle stosowane dawkowanie DX2LEK to 1 ml płynu (5 naciśnięć pompki) na suchą skórę głowy 2 razy dziennie, najlepiej co 12 godzin. Lek należy nanosić za pomocą pompki na miejsca, gdzie wypadają włosy, następnie lekko rozetrzeć płyn opuszkami palców. Po zastosowaniu leku nie należy trzeć ani suszyć skóry, gdzie był on aplikowany. Należy zachować 4-godzinną przerwę między zastosowaniem leku a myciem głowy i włosów. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Przechowywać w opakowaniu zamkniętym, z dala od źródeł ognia. Lek jest łatwopalny.

Chronić od światła.

 

SKŁAD:

1 ml płynu zawiera substancję czynną  minoksydyl w dawce 20mg/ml.

Substancje pomocnicze: etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

 

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 100): bóle głowy; nadmierne owłosienie występujące poza miejscem aplikacji (podania leku); świąd w tym także z wysypką, świąd w innych częściach ciała, świąd oczu.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 1 000): zmniejszone ciśnienie krwi; duszność; przemijające wypadanie włosów; zmiany koloru i struktury włosów; podrażnienie w miejscu podania; łuszczenie się skóry; wysypka; wysypka przypominająca trądzik; zapalenie skóry; suchość skóry, w tym w miejscu aplikacji; obrzęki obwodowe; rumień w miejscu aplikacji.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000): kołatanie serca; przyspieszone tętno; ból w klatce piersiowej.

W przypadku wystąpienia i utrzymywania się jednego z takich objawów, jak niedociśnienie tętnicze, obrzęki twarzy lub kostek u nóg i rąk, kołatanie serca lub przyspieszona czynność serca, szybki przyrost masy ciała, osłabienie i zawroty głowy lub omdlenia, zaburzenia ostrości widzenia, bóle w klatce piersiowej, barku lub ramieniu, utrzymujące się zaczerwienienie, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

 

Niektóre osoby odnotowują zwiększone wypadanie włosów po upływie 2 do 6 tygodni po rozpoczęciu kuracji. Jeśli zwiększone wypadanie włosów utrzymuje się przez ponad 2 tygodnie, pacjent powinien przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.

Możliwe jest wystąpienie zmiany koloru i/lub struktury włosów.

DX2LEK posiada w 1 ml płynu na skórę 0,15 ml glikolu propylenowego, mogącego wywoływać podrażnienia skóry.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
3638541
Postać
płyn do stos.na skór.
Dawka
0,02 g/ml
Opakowanie
60 ml
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Minoxidilum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel