Darmowa dostawa od 250,00 zł

Dulcobis, 6 czopków doodbytniczych

Dulcobis, 6 czopków doodbytniczych
29,99 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł
LEK
RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 6 czopków


Dulcobis w postaci czopków to lek przeczyszczający, powodujący pobudzenie wypróżnienia i rozmiękczenie stolca. Jako lek przeczyszczający działający na jelito grube, pobudza naturalny proces wypróżnienia w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Tym samym preparat nie wpływa na zmianę trawienia lub wchłaniania kalorii i składników odżywczych w jelicie cienkim.WSKAZANIA:

Lek stosuje się:
* u dorosłych, młodzieży i dzieci w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć;
* u dorosłych w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

DAWKOWANIE:
Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Okres stosowania leku, bez konsultacji z lekarzem, nie powinien przekraczać 5 dni. Działanie czopka występuje średnio po 20 minutach (10-45 minut po podaniu).
Krótkotrwałe leczenie zaparć:
Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 10 lat: 1 czopek (10 mg) na dobę nie dłużej niż 5 dni. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.
Leku nie stosować u dzieci poniżej 10 lat.
Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych:
Podczas przygotowania do badań lub przed zabiegami operacyjnymi lek Dulcobis powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego.
Dorośli: W celu całkowitego opróżnienia jelit osoby dorosłe powinny początkowo przyjąć doustnie lek Dulcobis w innej postaci, (Dulcobis, 5 mg, tabletki dojelitowe): 2-4 tabletki wieczorem w dniu poprzedzającym badanie. Następnego dnia rano zalecane jest zastosowanie doodbytnicze produktu leczniczego Dulcobis w postaci czopka 10 mg.
Sposób stosowania: rozpakować czopek, a następnie umieścić w odbycie stożkowatym końcem do przodu.


SKŁAD:

Substancją czynną leku jest bisakodyl. Jeden czopek zawiera 10 miligramów bisakodylu.
Pozostałe składniki: tłuszcz stały (Witepsol W 45).
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po: Termin ważności/EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Kod produktu
8886412
Postać
czop.doodbyt.
Dawka
0,01 g
Opakowanie
6 czop.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Bisacodylum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel