Darmowa dostawa od 250,00 zł

Espumisan krop.0.04g/1ml 30 ml.

Espumisan krop.0.04g/1ml 30 ml.
20,16 zł
20,73 zł
20,16 zł
/ opakowanie
Oszczędzasz 3% (0,57 zł).
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł

RODZAJ REJESTRACJI: lek OTC

PRODUCENT: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. 

ADRES PRODUCENTA: ul. Cybernetyki 7 B, 02-677 Warszawa

ILOŚĆ: 30 ml

 

OPIS:

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.
Symetykon wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną.
Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej.

WSKAZANIA:

ESPUMISAN stosuje się:
- W leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca.
- Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia.
- Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.
- Jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo-czynnymi (detergentami).

DAWKOWANIE:

Lek ESPUMISAN należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku ESPUMISAN to:

W dolegliwościach żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca.


Grupa wiekowa Dawka


Niemowlęta powyżej 1  miesiąca życia 1 ml – 2 ml (25 – 50 kropli), co odpowiada 40 - 80 mg  symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 13 - 25  kropli) do 4 (4 razy na dobę po 6 -13 kropli) dawkach  podzielonych; całkowita dawka dobowa nie większa niż 80  mg; lek ESPUMISAN należy dodać do butelki z mlekiem  lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

Dzieci od 1 do 6 lat 1 ml (25 kropli), co odpowiada 40 mg symetykonu, 3 do 5  razy na dobę

Dzieci od 6 do 14 lat 1 ml – 2 ml (25 - 50 kropli), co odpowiada 40 – 80 mg  symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.

Młodzież i dorośli 2 ml (50 kropli), co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 5  razy na dobę.

W przygotowaniu do badań diagnostycznych jamy brzusznej
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się 2 ml (50 kropli) leku ESPUMISAN 3 razy na dobę w dniu poprzedzającym badanie oraz 2 ml (50 kropli) leku ESPUMISAN rano w dniu badania, na czczo.

Jako substancja pomocnicza podawana razem ze środkami kontrastowymi
Do badania obrazowego z podwójnym kontrastem, zazwyczaj stosuje się 4 do 8 ml (100 do 200 kropli) leku ESPUMISAN na 1 litr płynu kontrastowego.

Jako odtrutka w zatruciach detergentami (środkami powierzchniowo czynnymi)
Dawkowanie u dorosłych
W zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 10 do 20 ml (od ok. 1/3 do 2/3 zawartości butelki) leku ESPUMISAN.

Dawkowanie u dzieci
W zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 2,5 do 10 ml (od 65 kropli do ok. 1/3 zawartości butelki), leku ESPUMISAN.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie leku ESPUMISAN jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób stosowania
Przed użyciem wstrząsnąć.
W celu odmierzenia odpowiedniej liczby kropli, butelkę należy trzymać pionowo, otworem ku dołowi.
ESPUMISAN może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.ESPUMISAN może być podawany także pacjentom w okresie pooperacyjnym.

Czas trwania leczenia
Leczenie należy prowadzić do momentu ustąpienia dolegliwości. W razie konieczności, lek ESPUMISAN może być podawany przez dłuższy czas, nawet kilka lat.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku ESPUMISAN
Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Symetykon jest substancją chemicznie i fizjologicznie całkowicie obojętną, która nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego można praktycznie wykluczyć możliwość zatrucia. Nawet duże dawki leku ESPUMISAN są dobrze tolerowane.

Pominięcie zastosowania leku ESPUMISAN
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku ESPUMISAN.

Przerwanie stosowania leku ESPUMISAN
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Okres trwałości leku wynosi 3 lata.
Nie stosować leku ESPUMISAN po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i opakowaniu.
Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, co zrobić z lekami, których się nie potrzebuje. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Warunki przechowywania
Brak specjalnych warunków dotyczących przechowywania.
Po pierwszym otwarciu opakowania produkt zachowuje trwałość przez okres 6 miesięcy.

SKŁAD:

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon.
1 ml (25 kropli) emulsji do stosowania doustnego zawiera 40 mg symetykonu.
Inne składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujący), sodu chlorek, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona..

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ESPUMISAN może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku pojawienia się nowych i (lub) uporczywych dolegliwości brzusznych, wymagana jest konsultacja lekarza. Dotychczas nie odnotowano żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku ESPUMISAN.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
3458711
Postać
krop.doust., emul.
Dawka
0,04 g/ml
Opakowanie
30 ml (but.)
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
NIEMCY
Nazwa międzynarodowa
Simeticonum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel