PYRALGINA TERMO HOT, 1 plaster rozgrzewający
WYRÓB MEDYCZNY
RODZAJ REJESTRACJI: wyrób medyczny
PRODUCENT: Zakład Farmaceutyczny Polpharma S.A.
ILOŚĆ: 1 plaster rozgrzewający
PYRALGINA TERMO HOT to plaster rozgrzewający, który skutecznie i naturalnie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.
W wewnętrznej warstwie plastra po aktywacji zachodzi reakcja egzotermiczna (wydzielająca ciepło) na skutek powolnego utleniania sproszkowanego żelaza. Plaster nie wydziela na zewnątrz żadnych substancji, tylko ciepło.
Wyrób medyczny skutecznie działa do 14 godzin, przy czym optymalny efekt rozgrzewający jest odczuwalny do 12 godzin.
Produkt przeznaczony do stosowania dla osób powyżej 12. roku życia.
DZIAŁANIE:
Rozgrzewające.
WSKAZANIA:
Bóle pleców, ramion, krzyża, szyi oraz bóle reumatyczne.
STOSOWANIE:
Ostrożnie otworzyć opakowanie z plastrem (rozpocząć w zaznaczonym, naciętym miejscu). Wyjąć plaster z opakowania bezpośrednio przed użyciem. Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do ciała lub na suchą i czystą skórę. Plaster rozgrzeje się stopniowo do przyjemnej, przynoszącej ulgę temperatury około 50°C (temperatura maksymalna około 55°C).
Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas.
W razie potrzeby, kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin. Plaster mocno trzyma się w miejscu i po użyciu jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na zmniejszone odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę. W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć.
SKŁAD:
Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.
OSTRZEŻENIA:
Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry.
Aby zapobiec ryzyku oparzeń, należy przestrzegać zaleceń instrukcji oraz obserwować działanie plastra. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze oraz starsze powinny stosować plaster wyłącznie na bieliznę bawełnianą, a nie bezpośrednio na skórę. W czasie używania plastra nie należy wywierać na niego dużego nacisku np. paskiem, ściągaczem gumowym, a także leżeć na plastrze rozgrzewającym (nawet w łóżku). Należy umożliwić przepływ powietrza nad plastrem. Unikać bezpośredniej ekspozycji plastra na słońce.
Nie stosować plastra:
- u dzieci poniżej 12. roku życia,
- podczas snu,
- podczas kąpieli,
- na skórę podrażnioną lub uszkodzoną,
- w miejscach po zastrzykach,
- w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, w okolicach dołów pachowych i pachwin,
- u osób, które nie mogą same go usunąć (np. starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych), o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej,
- u osób obłożnie chorych oraz u osób u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry,
- u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła: na przykład mają zniesione czucie na pewnych powierzchniach ciała,
- bezpośrednio po urazie - ciepło może nasilić opuchliznę lub spowodować narastanie krwiaka,
- jednocześnie w miejscach, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele), preparaty rozgrzewające np. zawierające kapsaicynę, olejek kamforowy oraz równocześnie z innymi źródłami ciepła typu poduszki grzejne, sollux i innymi urządzeniami emitującymi promieniowanie podczerwone.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.