Darmowa dostawa od 250,00 zł

Febrisan, 12 saszetek

Febrisan, 12 saszetek
25,43 zł
25,43 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł
Febrisan, 12 saszetek
Febrisan, 12 saszetek

LEK

RODZAJ REJESTRACJI: lek

PRODUCENT: TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.

ILOŚĆ: 12 saszetek o smaku cytrynowym

 

Febrisan to lek złożony zalecany do stosowania w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia bądź grypy.

 

DZIAŁANIE:

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, udrożniające.

 

WSKAZANIA:

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar oraz bóle zatok.

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin, nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.

Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody, następnie wypić.

 

SKŁAD:

1 saszetka: zawiera 750 mg paracetamolu, 60 mg kwasu askorbowego i 10 mg fenylefryny chlorowodorku.

 

OSTRZEŻENIA:

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Należy zachować ostrożność u osób stosujących leki przeciwzakrzepowe.

Stosowanie leku u pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niewydolnością nerek, czynną chorobą wrzodową, przerostem gruczołu krokowego, podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, guzem chromochłonnym, a także u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy oraz leczonych lekami uspokajającymi i innymi lekami sympatykomimetycznymi (tj. zmniejszającymi przekrwienie błon śluzowych, lekami hamującymi apetyt, lekami psychostymulującymi podobnymi do amfetaminy).

Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku.

Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Preparat zawiera 164 mg sodu/dawkę - należy wziąć to pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

 

Kod produktu
8111902
Postać
prosz.mus.
Dawka
(0,75g+0,06g+0,01g)/5g
Opakowanie
12 sasz. po 5 g
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Phenylephrinum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel