Metafen, 20 tabletek
LEK
RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
ILOŚĆ: 20 tabletek
Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen oraz paracetamol, które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
DZIAŁANIE:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
WSKAZANIA:
Bóle różnego pochodzenia, w tym:
* bóle głowy;
* migrena;
* bóle menstruacyjne;
* bóle zębów;
* bóle mięśni;
* bóle kości i stawów;
* bóle lędźwiowo-krzyżowe;
* bóle pourazowe-nerwobóle;
* jak również gorączka.
DAWKOWANIE:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Metafen należy przyjmować po posiłku.
Lek przeznaczony jest do stosowania krótkotrwałego.
SKŁAD:
Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
OSTRZEŻENIA:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w wywiadzie astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ.
Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg New York Heart Association (NYHA)).
Ciąża i karmienie piersią. Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Zatrzymanie moczu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Choroba alkoholowa.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.