Darmowa dostawa od 250,00 zł

Buscopan Forte 20 mg, 10 tabletek

Buscopan Forte 20 mg, 10 tabletek
17,69 zł
17,69 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 250,00 zł
Buscopan Forte 20 mg, 10 tabletek
Buscopan Forte 20 mg, 10 tabletek

Rodzaj: lek OTC
Producent: Ipsen Poland Sp. z o.o.
Ilość 10 tabletek


Lek działający rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Substancją czynną preparatu jest butylobromek hioscyny (inna spotykana nazwa hioscyny to skopolamina), półsyntetyczny alkaloid tropanowy. Hioscyna budową przypomina atropinę i ma podobne do atropiny działanie. Hioscyna należy do grupy leków zwanych parasympatykolitykami (inna stosowana nazwa to leki przeciwcholinergiczne, leki cholinolityczne). Działanie leków cholinolitycznych polega na blokowaniu pobudzenia receptorów cholinergicznych (aktywowanych przez acetylocholinę). Hioscyna działa na receptory muskarynowe, które są podtypem receptorów cholinergicznych i powoduje rozkurcz mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych. Hamuje wydzielanie śliny, zmniejsza ilość wydzieliny w oskrzelach, wpływa na czynność serca. Wykazuje również depresyjny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, wywołuje nadmierną senność i zaburzenia pamięci. Zawarty w preparacie butylobromek hioscyny (czwartorzędowa sól amonowa) działa wyłącznie obwodowo, nie przenika przez barierę krew-mózg do ośrodkowego układu nerwowego i nie powoduje ośrodkowych działań niepożądanych. Po podaniu doustnym jest jedynie częściowo wchłaniany (ok. 8 %). Wydalany głównie z kałem, w niewielkim odsetku także z moczem.

Wskazania :
Preparat jest wskazany:
-w stanach skurczowych przewodu pokarmowego
-w stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych
-w stanach skurczowych dróg moczowo-płciowych.

Dawkowanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Dorośli i dzieci po 12. roku życia: 1 tabletka 15 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości (nie rozgryzać), popijając płynem.

Sposób przechowywania :
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania produktu leczniczego.

Skład :
Substancją czynną leku jest hioscyny butylobromek. Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum).
Pozostałe składniki leku to: powidon K25, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (do tabletkowania bezpośredniego), magnezu stearynian. Otoczka: Opadry II White 85G18490 (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek, lecytyna, makrogol).

Możliwe działania niepożądane:
Jak każdy lek, również Buscopan forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Działania niepożądane mogą obejmować: zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), suchość błon śluzowych jamy ustnej, zmniejszenie wydzielania potu, zatrzymanie moczu. Preparat może powodować wystąpienie reakcji nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, świąd, rumień) a także reakcji anafilaktycznych, w tym ciężkich z zaburzeniami oddychania i wstrząsem anafilaktycznym, stanowiącym zagrożenie życia.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
4542331
Postać
tabl.powl.
Dawka
0,02 g
Opakowanie
10 tabl.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
FRANCJA
Nazwa międzynarodowa
Scopolaminum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel